JTB

トリップアドバイザー

Hotels.com

Liga Siatkówki Kobiet: ŁKS miał spore kłopoty

Faworytki wygrywały sobotnie mecze 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, ale lider miał spore kłopoty, zanim mógł cieszyć się ze zwycięstwa. ŁKS Commercecon Łódź ostatecznie pokonał Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:2.
Lider podejmował u siebie siódmą drużynę w tabeli i nic nie zwiastowało kłopotów łodzianek. Planowo wygrały pierwszego seta 25:19, ale potem przegrały kolejne dwa sety 22:25 i 20:25. Przyjezdne poczuły krew i możliwość zwycięstwa za trzy punkty. W czwartej partii były bliski osiągnięcia celu, ale ostatecznie przegrały na przewagi 25:27, a potem uległy ŁKS-owi w tie breaku 13:15.
W pozostałych dwóch meczach nie było niespodzianek i nawet przez chwilę się na nie nie zanosiło. Wprawdzie siatkarki Trefla Proximy Kraków urwały seta Chemikowi Police, ale przegrały 1:3. Impel Wrocław pokonał przed własną publicznością Pałac Bydgoszcz 3:0.

Impel Wrocław: Valerie Nichol, Tamara Gałucha, Aleksandra Trojan, Julia Szczurowska, Natalia Murek, Iga Chojnacka – Maria Stenzel (libero).
Pałac Bydgoszcz: Joanna Kuligowska, Natalia Musiuna, Magdalena Mazurek, Ewelina Krzywicka, Kinga Różyńska, Weronika Fojucik – Monika Jagła (libero) – Jagoda Maternia, Paulina Świder, Monika Fedusio, Małgorzata Andersohn.

ŁKS Commercecon Łódź: Regiane Aparecida Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Katarzyna Sielicka, Agata Wawrzyńczyk - Krystyna Strasz (libero) - Izabela Kowalińska, Dominika Mras, Izabella Szyjka
Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Monika Bociek, Roksana Brzóska, Danica Radenkovic, Maja Savic, Małgorzata Śmieszek, Aleksandra Wójcik - Dorota Medyńska (libero) - Paulina Bałdyga, Patrycja Flakus, Małgorzata Lis.

Chemik Police: Bianca Busa, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Bełcik, Alex Holston, Straszimira Simeonowa, Malwina Smarzek - Aleksandra Krzos (libero) - Natalia Mędrzyk
Trefl Proxima Kraków: Daria Paszek, Sarah Clement, Rebecca Pavan, Ewelina Brzezińska, Justyna Łukasik, Zsuzsanna Talas - Klaudia Kulig (libero) - Aleksandra Budzoń, Martyna Łukasik, Paula Słonecka, Aleksandra Szymańska, Kinga Wysokińska (libero).